Highline kurz – příprava nízko nad zemí


Highline je věc, za kterou si musíte jít. Není to jako si objednat na den rafting, canyoning nebo si skočit bungeejump. O to je však zážitek intenzivnější. Nikdo Vám s Vaším prvním krokem ve vzduchu nepomůže,  ale připravíme Vás tak, že ho zvládnete sami.

Před vstupem do přípravného kurzu musíte zvládnou bez pádu přejít  15, 20 metrů dlouhou slackline. Pokud chcete Vaše začátky urychlit můžete využít kurz Slackline začátečníci nebo Slackline pokročilý. V rámci přípravy se budeme učit chongo a drop knee zdvih. Nacvičíme pády z vyšších lajn a jak lajnu bezpečně ukončit sesednutím. Budeme zkoušet delší a delší lajny. Dobrý slackline základ Vám nesmírně pomůže až budete vysoko.

Na každé lekci si zopakujeme bezpečné navazování, lezení z odsedky (jistícího lana) po pádu a vyhoupnutí se z visu na rukou do sedu na lajně. Tyto dovednosti jsou klíčové k provozování highliningu. Pouze ten, kdo je ovládne může jet na Highline víkend, který bude navazovat přímo na tento kurz, ale je hrazen a objednáván zvlášť. Chceme, abyste na víkend jeli s pocitem, že je to něco, po čem toužíte, ne něco, co podstoupíte, když už jste to zaplatili.

Začátky highline jsou psychicky a fyzicky náročné. Pro každého. Ale jsou krásné, dechberoucí a pokud budete chtít najdete v sobě nečekanou mentální sílu.

Kurz bude probíhat ve středu 24.5., 31.5., 21.6., 28.6.2017, vždy od 17:45 do 19:00.

Cena celkem za všechny 4 lekce 800 Kč.

Cena za jednu lekci  250 Kč

Co a jak:

  • Pokud vlastníte sedák, vemte si ho.
  • Při učení zvedů, sedů a lezení z odsedky budete intenzivně namáhat některá místa na vaší kůži která na to nejsou zvyklá. Pokud jste ještě nezkoušeli Chongo či drop knee zdvih, doporučuji vzít sebou boty s tenkou podrážkou, pružné obinadlo nebo pružný návlek na kotník. Kdo má jemnější kůži na rukách může vzít rukavice (pracovní, lezecké, cyklo…)
  • Vezměte si pro jistotu něco proti dešti a prochladnutí. Lehký déšť chůzi po lajně nevadí. Deka, karimatka, případně termoska s čajem se v chladných dnech hodí.
  • Budeme zvedat nohy vysoko a ruce také. Budeme skákat a viset hlavou dolů. Zvolte oblečění, které vás nebude omezovat. Nebude se vyhrnovat, padat, a budete moci roztahovat beze studu nohy. Navíc se možná krapet ušpiníte.
  • Slacklining není nebezpečný, ale při jeho učení budete často seskakovat z 20 – 60 cm výšky. Zvažte prosím, zda je to pro Vaše kolena, kotníky a páteř přijatelné.
  • Účast v kurzu je na vlastní nebezpečí.

V případě špatného počasí bude kurz dopředu odvolán a přesunut na jiný termín.


Informace o kurzu

 Praha – 10 minut chůze od Hradčanské (metro A)
 24.5., 31.5., 21.6., 28.6.2017
 17:45 - 19:00
 75 min.
 800,- / 4 lekce nebo 250,- / 1 lekce
Přihlásit